January 24, 2022, 11:25 am

Пешевска со поддршка за Мицкоски: Успеа да ја консолидира партијата и ја врати на победничка позиција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Стана претседател на партијата кога беше тешко, а подоцна и најтешко. Некои го оспоруваа, некои го обвинуваа и напаѓаа, но тој стоеше цврсто на земја и ги поднесуваше ниските удари. Многупати кога ќе изгледаше безнадежна ситуацијата, тој мотивираше и не се откажуваше. За да после тешки 4 години со многу предизвици, закани, уцени, успеа да ја консолидира партијата и ја врати на победничка позиција на последните локални избори, стои во Фејсбук статусот на Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ.

Таа информираше дека со целосна доверба во Христијан Мицкоски, како Претседателка на Унијата на жени и пратеничка, го ставила својот потпис за негова номинација за нов мандат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This