January 27, 2022, 10:16 am

Пожap во скопски ресторан

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера во 19.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кујната на угостителски објект на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ настанал пожар.

Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а повредени лица нема.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This