January 17, 2022, 2:39 am

Пожар во бараките на ИСППИ во Тафталиџе

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Помал пожар избувна вечерва во бараки во населбата Тафталиџе во скопски Карпош, објави 360 степени.

Според информациите од терен, пожарникарите брзо реагираа и се уште го гаснат огнот кој ги зафати бараките каде што порано беше сместен Институтот за социолошки и политичко-правни истражувања.

Засега нема информации за последиците од пожарот и за материјалната штета.

Повеќе фотографии ТУКА

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This