January 28, 2022, 1:13 pm

Прekинато обраќањето на Вучиќ, некој ги извлекол каблите за напојување

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ свика вонредна прес конференција на која зборуваше за повеќе актуелни теми, меѓу кои наоѓалиштето на литиум во земјата, протестите кои деновиве се организираат во повеќе српски градови, пандемијата и сл.

При емитувањето на обраќањето на претседателот Вучиќ дојде до краток прекин на сигналот. Прекинот бил предизвикан од неименувано лице, кое намерно ги извлекло каблите за напојување од возилото за сателитско емитување.

РТС им се извини на своите гледачи иако прекинот во преносот бил по туѓа вина.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This