January 19, 2022, 8:13 am

Приведен крадец од струмичко, украденото вратено на сопственикот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 08.12.2021 во 10.30 часот, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода М.Ј.(31) од с.Смолари, општина Ново Село.

Тој се сомничи дека на 07.12.2021 околу 20.00 часот одзел пари од куќата на З.М.(56) од с.Смолари.

Парите биле пронајдени и вратени на сопственикот, а М.Ј. бил приведен во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This