January 19, 2022, 9:08 am

Приведен тетовчанец за издржување казна затвор

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера (08.12.2021) околу 20.50 часот на ул.„Иво Лола Рибар“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово, го лишиле од слобода 32-годишниот тетовец Е.И..

Тој се барал по издадена судска наредба, за издржување на затворска казна.

Е.И. бил приведен во полициска станица, по што бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This