January 19, 2022, 8:55 am

Прогноза на УХМР: Во наредните денови облачно со дожд, во вторник намалување на температурите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

За време на викендот ќе дува умерен дозасилен ветер од јужен правец (над 60 км/час), што ќе услови повисоки температури. Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни и поројни.

На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во вторник под влијание на студен бран ќе дува засилен северен ветер, ќе има значително намалување на температурите и повремен снег и на повисоките места, информираат од УХМР.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This