January 17, 2022, 5:40 pm

ПРОНАЈДЕНА ЦРНАТА КУТИЈА НА РУСКИОТ АВИОН Ту-154

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пронајдена е црната кутија од рускиот авион кој падна во Црното Море, при што загинаа 92 лица.

1109394649

Извори од полицијата наведуваат дека црната кутија е извадена од вода.

„Уредот за снимање податоци за параметри на летот е изваден од вода. Авионот со црната кутија наскоро ќе биде испратен од Сочи кон Москва, каде стручните лица од Министерството за одбрана треба да ја дешифрираат“, наведува изворот.

Во текот на вечерта се пронајдени уште три тела, така што неофицијалниот број на пронајдени тела се искачи на 16.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This