January 18, 2022, 1:44 am

РЕВАНШИЗАМ ВО КАВАДАРЦИ: Намерно деградирн на работното место поради неговата политичка определба!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, Зоран Јованчев, на неговиот фејсбук профил објави дека го деградирале на негото работно место во Кавадаречката подружница на А.Д Водостопанство на Република Македонија.

Освен што ја го води Кавадаречкиот огранок на партијата, Јованчев е и координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на градот.

 

Почитувани пријатели, вчера добив решение со кое сум деградиран на ново,пониско, работно место. Според новата…

Posted by Zoran Jovancev on Tuesday, March 6, 2018

Извори од подружницата на компанијата, велат дека во изминатиот период во Кавадарци била извршена нова систематизација со која се намалувале платите на голем дел од вработените, а на раководни функции власта поставувала лица кои се под истрага за криминал и злоупотреби.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This