January 20, 2022, 12:48 am

РЕЗИЛ: Ванковска на ФБ – „СРАМОТА! На Македонија ќе и’ се смее цел свет!”

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

(ФБ статус на Билјана Ванковска)

Ликот на македонскиот терорист: уметник од светски ранг, голорак, пеел химна, со што го загрозил уставниот поредок и внел ужас и страв/терор! Ова треба да го патентираме: сите терористи на Балканов вооружени, македонскиве голораки ама опасни! Да биде иронијата поголема Дурловски тукушто се врати од прекуокеанско патување, а овие морони го ставаат во притвор седум месеци по чинот!!! Зошто? Ќе им побегне? Ќе им се заканува на сведоците? Или можеби ќе го пивтори делото? СРАМОТА! На Македонија ќе и’ се смее цел свет!

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This