Решително и директно во очи, Мицкоски му одржа лекција на Заев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Убедливо, сигурно и решително директно во очи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, му оддржа уште една лекција на својот противник, Зоран Заев.

Ова се дел од многуте коментари кои за време на телевизискиот дуел кружеа по социјалните мрежи, а како што пишуваа тоа се должи на бледиот и неуверлив Зоран Заев.

Неуверливоста и несигурноста во очите на Заев во оваа втора дебата по се изгледа е епилог на бомбите кои беа пуштени изминативе денови, а во кои се слушаат и гледаат криминали од највисок размер.

Имено Зоран Заев додека зборуваше и се обраќаше не гледаше во очи, погледот секогаш беше на страна, единствено кога навредуваше го гледаше Мицкоски во очи, дали со навреди и омаловажување на противникот Зоран Заев е давеник кој бара сламка за спас?

Но тоа не беше единствената работа која Заев го направи давеник кој бара сламка за спас. Тој многу пати употреби исти зборови, добро познати на граѓаните. Повторно се колнеше во жицата, раката на срце ја ставаше… нешто што во минатото народот го окарактеризира како лага и груба манипулација од Зоран Заев.

Со спортски жаргон, коментарите на социјалните мрежи овој дуел го препишаа во корист на Мицкоски или 2:0 во корист на Мицкоски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This