January 21, 2022, 12:31 pm

РКЕ тpeбa дa oдлyчи – ќe имa ли нoвo пocкaпyвање на гopивaта?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ќе донесе одлука за цената на горивата.

Минатата недела РКЕ одлучи да нема промена на цените на горивата.

Актуелните цени на нафтените деривати се следни:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 76,50 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС -98 78,50 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 68,50 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 68,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 42,377 (денари/килогра)

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This