February 28, 2024, 1:01 pm

РОДИТЕЛИ ВНИМАВАЈТЕ: Опасна двојка демне мали дечиња низ Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера вечерта околу 7 часот во населбата 11 Октомври во Кисела Вода додека си играле деца на возраст од околу 10 години,им пришла кола опел астра караван тегет боја без регистарски таблици во која имало маж и жена и им нуделе играчки на децата со цел да ги привлечат во колата пишува порталот За се. мк.

B28CB8007B98E546B8166D2BE0ACF37A

Во тој момент едно од децата дошло до колата и мажот ( шоферот) пробал да го внесе детето внатре употребувајќи сила.Децата почнале да се дерат и за среќа возачот го оттурнал детето од колата претпоставувајќи во паника и колата избегала во непознат правец.

Има информации дека вакви случаеви со истата кола и истите личности по опис  , патролира во областа на Кисела Вода и пошироко. Апел до родителите да внимаваат на своите деца каде ги пуштаат да си играат и шетаат,бидејќи изгледа некои луѓе не бираат време и место за киднапирање.Што е и најтрагично,кај случката што се случила вчера од страна има многу куќи и луѓе што живеат на истото место,но изгледа напаѓачите чекале поволен момент да нема постари особи на местото за да пробаат да ги измамат децата, наведува порталот.

 

Извор: За се. мк

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This