January 28, 2022, 1:42 pm

Секоја чест: Македонските одбојкари со максимални 3:0 во сетови го совладаa Кипар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонската одбојкарска репрезентација со максимални 3:0 во сетови го совлада Кипар во премиерниот натпревар од групната фаза во овогодишното издание на Европската сребрена лига.

Избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ, во Струмица ја оправдаа фаворитската улога и ги решија во своја корист трите сета со идентични 25:21

Во вториот натпревар во рамки на групата А, Данска во неизвесен натпревар триумфираше над Израел со 3:2.

Во второто коло, што е на програмата утре, македонските одбојкари со почетокот од 20 часот играат против израел, додека претходно во салата „Парк“ во Струмица се среќаваат Данска и Кипар.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This