December 3, 2022, 10:33 am

СИНОТ НА ВЕРУШЕВСКИ „РАСПАЛИ“ НА ФЕЈСБУК: Александар Верушевски до владата на Заев – со вас е крај!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Порасипани луѓе од овие, повалкани, поискварени ѓаволски ситни души, досега немало, пишува на фејсбук синот на Зоран Верушевски, Александар Верушевски, тој во повеќе наврати на фејсбук пиша дека е крај со СДСМ. Верушевски на друга своја објава на фејсбук пишува дека наскоро на сите ќе им биде јасно зошто немаме систем, зошто не функционира правната држава, зошто нема однос према поединецот и зошто се прокоцкале.

 

Александар е син на Зоран Верушевски, човекот кој стои зад целиот скандал со прислушкувањето, а сега е назначен за Советник за безбедност на Зоран Заев.

Што знае Верушевски, што јавноста не знае? На што се должи ова распукување во врвот на власта.

11 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This