January 19, 2022, 8:37 am

Скендер Реџепи се повлекува од координатор на пратеничката група

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ Алијанса за Албанците, за што утре ќе го извести претседателот на Собранието Талат Џафери.

„Врз основа на новите политички случувања и одлуката на Централното собрание на Алтернативата, ние како политички субјект да се приклучиме на извршната власт и на парламентарното мнозинство, утре и официјално ќе го известам претседателот на Собранието на Македонија, за оставка како координатор на парламентарната група ASH/AAA.
Нашето дејствување како пратеник на Алтернативата ќе биде воспоставено согласно новиот договор за парламентарно мнозинство.
П.С.
Почит до сите пратеници на Коалицијата и ви благодарам за досегашната соработка и добрите меѓучовечки односи3“, соопшти Реџепи на социјалните мрежи

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This