January 21, 2022, 1:06 pm

Скопјанец пронашол зaлyтан kypшyм во poлетните

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во СВР Скопје, Ј.К. од Скопје вчера во 12.40 часот пријавил дека во населба Бутел забележал отштетена ролетна и стакло и проонашол зрно од огнено оружје.

Се работи на расчистување на случајот.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This