January 17, 2022, 2:32 am

Словенечкиот вицепремиер за економски развој Почивалшек во Скопје на средба со Бектеши

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вицепремиерот и министер за економски развој и технологија на Република Словенија, Здравко Почивалшек денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија.

Почивалшек ќе има средба со министерот за економија Крешник Бектеши.

Бектеши и Почивалшек, како што соопшти Министерството за економија, ќе разговараат за унапредување на економската и трговската соработка меѓу двете земји.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This