January 19, 2022, 11:15 pm

Сменет Нетанјаху: Израел доби нов премиер

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Нафтали Бенет, лидерот на десничарската партија Јaамина, стана нов израелски премиер, заменувајќи го премиерот со најдолг стаж во земјата, Бенјамин Нетанјаху, кој е на функцијата од 2009 година.

Нетанјаху во кратко обраќање најави дека повторно ќе се врати на власт

Новата израелска влада освои мнозинство на парламентарните избори.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This