January 19, 2022, 8:16 am

Стефковски: Гази Баба се гради и менува, ова е само почеток

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утрово направив увид во градежните работи за изградба на втората фаза на фекална канализација во населеното место Гоце Делчев. Во втората фаза се опфатени улиците 203, 202 и дел од улица 200. Инвестицијата е вредна 10.603.377 денари, средства од буџетот на општина Гази Баба, информираше преку Фејсбук објава, Бобан Стефковски граодначалникот на општина Гази Баба.

Тој напиша дека се инвестира во секое населено место.

– Гази Баба се гради и менува. Ова е само почеток, следуваат години на развој и напредок насекаде низ нашата Гази Баба, додава Стефковски во својот Фејсбук статус.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This