January 19, 2022, 8:02 am

Тело на жена извлечено од езеро во центарот на Крагуевац

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тело на постара жена е извлечено од езерото Бубањ во центарот на Крагуевац, потврдија од полицијата.

Според РТС, идентитетот на жената не е познат, но, според неофицијални податоци, на телото нема траги на насилство.

Според првите информации телото подолго време не било во водата

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This