January 27, 2022, 9:12 am

Уaпceн турски државјанин: Пpи извpшeн пpeглeд кaj нeгo билa пpoнajдeнa mapихyaнa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 19.07.2021 полициски службеници од Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај Штип го лишиле од слобода А.Б.(26), државјанин на Република Турција.

Бо 17.40 часот при преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По комплетирање на случајот против А.Б. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This