January 24, 2022, 11:08 am

Уaпceн пeдoфилoт кoj мy ce зakaнyвaшe нa 15-гoдишнo дeвojчe дeкa ќe гo cилyвa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Приведен е човекот којшто се закануваше на малолетно девојче дека ќе го силува.

Станува збор за 59-годишен човек од селото Ораовица во Радовиш, а во моментот кога комуницирал со девојчињата престојувал во селото Ерџелија во Свети Николе.

По преземени мерки и активности од страна на полициски службеници и по добиена Наредба од Основен суд Свети Николе, извршен е претрес во домот на М.А. (63) во с. Ерџелија, каде престојувал Б.Т., при што му е одземен мобилниот телефон кој го користел осомничениот.

По целосно документирање на случајот, против Б.Т. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава до надлежното обвинителство – велат од МВР за порталот А1он.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This