October 3, 2022, 5:28 am

Фетаи и Бубевски позитивни на корона?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил откри детали за љубовниот живот на екс специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи. Според неговите сознанија Фетаи веќе подолг период е во романтична врска со екс специјалниот јавен обвинител Гаврил Бубевски. Но она што ја актуелизира оваа информација според Неделковски е тоа штои двајцата обвинители се позитивни на коронавирусот. Според него Јовевски, Русковска и како што вели комплетната банда работат на прикривање на случајот. Тој ја отвора дилемата дали се заразени и Бојан Јовановски и неговиот адвокат имајќи во предвид дека истите пред само неколку дена поднесоа повеќе од 30 кривични пријави.

-Љубовниот пар Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски се позитивни на Корона вирусот.

Криминалното правосудство на Зоран Заев ја крие оваа работа.

Јовевски, Русковска, Брада и комплетната обвинителска банда го кријат овој скандал.

Кривично дело чинат обвинителите заразувајки колеги, клиенти и граѓани.

Дали се заразени и Боки 13 и неговиот адвокат кои пријавуваа докази за кривичен прогон?

Време е обвинителството да се дезифинцира, комплетно, пишува Неделковски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This