January 28, 2022, 12:38 pm

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ СО ОДГОВОР ДО СОРОСОИДИТЕ: СЈО никогаш нема дојдено во Државен архив, но нека повелат – баш ги чекам!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска за потребите на дезинформирање на јавноста и нанесување на штета на угледот на Државниот архив на РМ и на Филип Петровски, беше објавена целосно невистинита дезинформација. Ова е одговорот.

FILIP INFOMAKS

Во видеото кое директорот на Државниот Архив, Филип Петровски го објави пред малку на својот Фејсбук профил, објаснува дека текстот во кој пишува дека тој наводно бил уапсен и испрашуван, е тотално невистинит.

-Многумина денес ми се јавија да ме прашаат каква била таа драма во Архив, а всушност се работи за парталот, нагласувам партал Мактел, којшто имаше наслов: Драма во Архив на Македонија: СЈО го уапсило Филип Петровски во неговата канцеларија, по испрашување цел ден бил пуштен; . Само да ви кажам дека текстот е целосно невистинит и Соросписките, соросовите медиуми кои активно работат на пуштање на спинови во последните години и ги превртуваат реалните настани, продолжуваат да ја работат својата работа. Да ви кажам, сум во Државниот Архив, текстот е целосна лага, објаснува Петровски

Тој исто така нагласи дека додека СДСМ и СЈО пред Нова Година работеле по рестораните и кафеаните , тој работел на книгата која беше објавена неколку дена пред Нова Година: Македонија во странскиот печат.

 

Во меѓувреме, до редакцијата на Инфомакс пристигна сигурна информација дека во текот на денешниот ден се вршел силен притисок врз поголемиот дел од медиумите од соросоидниот кампус, за да се објават лажни текстови во кои ќе се напаѓаат различни функционери на ВМРО-ДПМЕ, со цел да се одвлече вниманието од „веселата“ Ленче Ристовска. За ова, Петровски за Инфомакс изјави дека е точно, и дека уште во понеделник ќе ги изнесе доказите за нарачаните текстови во емисијата на Јанко Илковски „Јади Бурек“.

5 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This