January 18, 2022, 2:07 am

(Фото) Tpaгичнa cooбpaќajкa вo Смедерево: Aвтомобил цeлocнo cmaчкaн – тeлaтa нa жpтвитe ocтaвeни пoкpaj вoзилoтo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рано утрово во Смедерево се случи ужасна сообраќајна несреќа, во која загинаа три лица.

Имено, дошло до судир на автобус со белградски регистарски ознаки и патнички автомобил. Возачот, совозачот и патникот од автомобилот ги загубија животите.

Неколку патници во автобусот се повредени, а медицински екипи им пружаат помош.

Според првичните информации кои ги пренесува Пинк, судирот се случил кога автобусот преминал на спротивната лента и се судрил со автомобилот.

Како што може да се види на фотографијата од местото на настанот, автомобилот е целосно смачкан, додека големи штети се предизвикани и во автобусот.

Телата на жртвите биле покрај автомобилот.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This