January 20, 2022, 12:21 am

(Фото) Во Хрватска се преврте македонски камион што превезувал автомобили

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Камион со платформа за превоз на возила се преврте на  автопатот А3 Брегана-Липовац, објави хрватски  24 сата.

Несреќата се случила денеска попладне околи околу 17 часот, кога возило со македонски регистерски таблички се превртело, при што неколку возила што ги превезувал камионот испаднале.

Како што информира хрватскиот медиум, повреден е возачот на камионот.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This