January 27, 2022, 10:32 am

(Фото) Две возила во моментов излeтaни од патот Охрид – Кичево, има повpeдени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Две возила се излетани од пат по тешка сообраќајна незгода на патот Охрид-Кичево. Според очевидци се работи за патнички автомобили бмв и опел. Едно од возилото е со гостиварски регистарски таблички.

– Има повредени лица, двете возила се излетани надвор од патот. Неодамна на истото место имаше сообраќајна незгода. Време е да доправи започнатиот автопат. На овој пат постојано има незгоди – вели очевидец кој во моментот е на местото на несреќата.

Извор: Република

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This