January 28, 2022, 1:09 pm

(Фото) Детали за сообраќајката кај Мавровка: Повpeдени четири лица во cyдир на пет возила, сите се пренесени во болницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сообраќајна несреќа во која учествуваа пет возила буквално го парализираше центарот на Скопје. Сообраќајката се случи кај Трговскиот центар Маврова, а поради тоа се забележуваат големи гужви во главниот град.

ФОТО: 360 степени
ФОТО: 360 степени
ФОТО: 360 степени

– Четири лица се повредени во сообраќајна незгода која попладнево се случи на раскрницата кај трговскиот центар „Мавровка“.

Во сообраќајната незгода учествувале пет возила, сите со скопски таблички, потврдија од МВР.

Повредените се пренесени во ГОБ „Климент Охридски“, но засега не се знае тежината на повредите.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This