December 10, 2022, 2:41 am

(Фото) Еве зошто Д У И е канцep на македонското општество: Директорка се зakaни со вojна бидејќи пaднaa од власт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Шкодране Дардишта е кадар на Демократската партија за интеграција која своевремено беше директорка на Клиничкиот центар, а по новото парламентарно мнозинство се заканува со војна.

Таа, вели дека се уште ги чува воените чизми на таван и се се закани на јавноста да не си игра со оган.

Погледнете:

-Шкодране Дардишта, кадар на ДУИ која беше поставена за директорка на Клинички центар, повикува на ВОЈНА. Во превод: “Се уште ги имаме чизмите на таван во старата куќа,за час ги вадиме белите патики. Ние не сме сираци, ние сме никнале после војна. Не играјте со оган,затоа што на крај сами ќе изгорите во него”.

Ајде Zoran Zaev објасни дали ова не е нацизам и фашизам? Ова се тие демократски сили кои се проевропски настроени? Ќе има осуда за говор на омраза и предизвикување меѓуетничка нетрпеливост од Хелсиншки комитет за човекови права – Helsinki Committee for Human Rights ?

Додека медиумите се заситени со вести за како Левица ги загрозува фамозните евроинтеграции со ставот за Преспански договор, молк за заканите кои доаѓаат од амнестирани терористи, пишува Јована Мојсоска член на президиумот на Левица на Фејсбук.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This