January 19, 2022, 8:46 am

(Фото) Милошоски: Финансиски ги одраа граѓаните…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Финансиски ги одраа граѓаните – го казниле од МВР 100 евра, затоа што возел 101км/ч, а дозволената брзина била 100км/ч, замислете.

Во исто време, на министрите Филипче и Бочварски, на газдата на БЕСА ТРАНС и директорот на Инспекторатот за транспорт, ништо не им фали, ни казна, ни одговорност, иако им настрадаа десетици луѓе во пеколни услови.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This