January 20, 2022, 12:55 am

(Фото) Нано Ружин фамилијарно на „вakcајнс“ во Cpбија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

И додека хотели се отвораат и затвораат за Зоран Заев и Венко Филипче, односно додека овие двајца прават мото тури ширум Македонија се поголем број граѓани чаре бараат надвор од джравата, без разлика дали се работи за егзистенција или вакцинација.

Па така и еден од најголемите поддржувачи на политиките на СДСМ и Зоран Заев, Нано Ружин чаре поабара надвор од Македонија, на вакцинирање во Србија.

This image has an empty alt attribute; its file name is 171444930_289840825916909_1720539791586014196_n.jpg

Покрај Нано Ружин, во Врање на вакцинација биле и сопругата и синот на Ружин дознава Инфомакс.

Aлександар Ружин му беше советник на Заев за „економска, социјална и културна соработка со државите на Бенелукс (Белгија, Холандија и Луксембург) и Франција, и секој месец земаше 50,000 денари плата.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This