August 12, 2022, 11:07 pm

(Фото) Ги фаќа паниkа: Од Влада ckpишно снимаат што се случува надвор

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во тек е масовниот протест на македонските граѓани кои во огромен број излегоа да го изразат својот револт за неправедно осудените уставобранители за настаните од 27 април. Улицата пред владата е преполна, а народот едногласно бара оставка.

Владата, очигледно загрижена поради бројот на граѓаните кои се незадоволни од политичкиот прогон, но и катастрофалните политики кои се водат последните неколку години, од прозорите на дискретно снима што се случува надвор.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This