January 24, 2022, 10:55 am

(Фото) Прогноза на УХМР: Студен бран доаѓа кон Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од понеделник ќе преовладува претежно облачно време со пообилни врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе надминуваат 20 л/м2. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег, информираат од УХМР.

Во вторник поради спуштање на постудена воздушна маса ќе настапи заладување со засилен северен ветер, а врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и на некои пониски места.

На планините и на некои од повисоките места ќе се формира нова снежна покривка. Според најавите снег ќе има на сите места кои се над 300 метри надморска височина што значи дека постои можност снег да има во главниот град.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This