January 20, 2022, 12:42 am

(Фото) Се ypна авион во Словачка, зaгинaa три лица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Три лица загинаа откако авион се урна во близина на словачкото село Мокри Хај во регионот Трнава.

Станува збор за помал авион во кој можат да се сместат четири лица.

Информациите за уривањето ги потврди портпаролот на Противпожарната служба и Службата за итни случаи (Хаш), Катарина Кричанова, јави агенцијата ТАСС.

По пристигнувањето, пожарникарите го испитуваа местото на несреќата и почнаа да го гаснат пожарот што го зафати авионот откако се урна.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This