January 17, 2022, 6:00 pm

(Фото) Ужас…: Еве каква храна им се дава на заразените пациенти на Инфективна

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

И додека пациентите се борат за воздух тие се хранат со несоодветна храна за нивната клиничка слика.

Хорор детали раскажуваат пациенти кои лежат на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Имено до редакцијата на КУРИР се обрати пациент кој веќе втора недела е хоспитализиран во Ковид одделението поради компликации од вирусот.

И додека пациентите се борат за воздух тие се хранат со несоодветна храна за нивната клиничка слика.

Нашиот извор утрово ни ја фотографираше храната која како што самиот вели не е соодветна ниту за животните, а не пак за пациентите сместени од Коронавирусот.

-Цел леп, заедно со храна која често е жива и непечена, тоа ни се нуди секојдневно, вели пациентот за нашиот медиум.

Извор: kurir.mk

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This