(Фото) ШЕФ НИКОЛА ОТКРИВА: Еве што јадеа Заев и Ципрас на вечерата во Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Шефот на кујната во винаријата „Камник“, Никола Мишковски пред неколку дена беше одговорен за трпезата со која премиерот Заев го пречека премиерот на Грција, Ципрас.

Фотографиите од специјалитетите на Никола изгледаат превкусно, па сигурни сме дека премиерите се празадовлни од „шефот“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This