January 18, 2022, 2:57 am

(Фото+Видео) Cтpaшнa нecpeќa во Боливија: Aвион ce ypнa вpз ceмejнa кyќa – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најмалку едно лице загина, а две се повредени откако авион на Военот воздухопловство на Боливија се урна врз станбен објект.

Жртвите живееле во куќата, а двајцата пилоти пред падот наводно успеале да се катапултираат и засега не е познато што се случило со нив.

Видео снимки кои кружат на интернет покажуваат како луѓе се обидуваат да го изгаснат пожарот кој настанал од ударот. Неофицијално оштетени се пет домови.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This