January 19, 2022, 9:01 am

Хајредини му одговори на Бучковски:„Само со 3aeв е можно да си ocуден и не само да не лежиш во затвop, туку да си специјален претставник на Владата“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Откако Бучковски изјави дека Зоран Заев е најдобриот претседател на СДСМ, му реплицираше аналитичарот и поранешниот политичар Џевдет Хајредини.

Тој му порача на Бучковски дека само со Заев е можно со правосилна пресуда да бидеш осуден и не само да не лежиш во затвор, туку да бидеш и специјален претставник на Владата.

– И, заедно со тие од ДУИ, од ТЕЛЕКОМ да земеш по 2,5 милиони долари мито и никој да не те гони, напиша Хајредини на Фејсбук.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This