January 20, 2022, 12:39 am

Црногорската полиција зaплени kokaин швеpцуван од Албанија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На граничниот премин Дебели бријег, на црногорско – хрватската граница, запленети се 37,7 килограми кокаин.

-Дрогата била откриена во автомобил со албански регистарски ознаки и според локалната полиција станува збор за 98 отсто чист кокаин, пренесуваат албанските медиуми.

Постојат основи на сомненија дека дрогата била прошверцувана од Албанија а требало да заврши во Хрватска.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This