January 21, 2022, 11:33 am

Чибишев: Дoдeкa нeмaмe вakцини и имaмe нajмнoгy изгy6eни живoти вo peгиoнoт, Заев дoби дoвepбa нa влaдa co 62 пpaтeникa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Докторот Андон Чибишев преку статус на Фејсбук пишува дека покрај тоа што немаме вакцини имаме и најмногу загубени животи во регионот, а згора на тоа Заев ја доби довербата на 62 пратеника во собранието.

-Немаме вакцини и кој знае кога ќе добиеме, имаме најмногу изгубени животи во регионот, шампиони сме во корупција, секојдневно безмилосно се задолжуваме, економијата е во кома, правосудството е во безсознание, образованието во тешка состојба.

Ама затоа, Владата на Зоран Заев ја доби довербата на 62 пратеници во Собранието.

Жално!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This