January 17, 2022, 3:12 am

ЧЛЕНОВИТЕ НА СДС НЕЗАДОВОЛНИ: Членовите оставени на улица без работа, вработени незаслужни и „сончогледи“!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вистинско незадоволство владее кај членовите на СДС, откако ветувањата кои Заев и неговите партиски раководители ги давале во општинските организации на партијата не се исполнуваат, а наместо тоа, се вработуваат луѓе кои ништо не вложиле во партијата, ниту биле ангажирани во текот на платеничката револуција

 

Како што вели еден незадоволник од општинската организација на СДС од Гази Баба, „слободно нека си го пикнат во задникот, списокот за вработување на принципот – Ја тебе, ти мене“.

Ваквите коментари не се ретки, а има и членови кои се закануваат дека сите оние кои ги зачлениле во партијата ќе ги повлечат доколку не им се исполнат ветувањата кои им ги дал Заев и партиските функционери.

Незадоволството кај членството владее во сите општински организации на СДС, а активистите велат дека отсега па натаму кога ќе треба ангажман околу претстојните локални избори, Заев да си ги повика оние кои ги вработил.

Досега, владата на Заев вработи стотина блиски пријатели, роднини и пропагатори на лажните ветувања на партијата, кои пак никогаш не излегоа на улица заедно со членовите на партијата.

6 КОМЕНТАРИ

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This