January 19, 2022, 9:51 am

Ѓоргиевски доби благослов од поглаварот на МПЦ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на општина Кисел Вода, Орце Ѓоргиевски, беше во посета на поглаварот на МПЦ, Господин Господин Стефан, со кого разменил мислења за проекти што ќе бидат од значење за духовно сплотување на граѓаните.

Во пријателска атмосфера разговаравме за идните проекти кои сакаме да ги реализираме во Кисела Вода, а ќе бидат од големо значење за духовно сплотување на нашите сограѓани, кое е од исклучителна важност во овие моменти.

Изразувам огромна благодарност за топлиот пречек – порача Ѓоргиевски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This