January 27, 2022, 9:27 am

Ја тужел гатачката бидејќи не му ја тргнала магијата што му ја фрлила поранешната девојка – бара оштета 25.000 долари

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Со цел да ја скрие злобната судбина што неговата поранешна девојка ја фрлила на неговата љубовна среќа, и да го спаси бракот, еден човек ангажирал гатачка со намера да му помогне. Меѓутоа, кога сфатил дека се е лага, одлучил да поднесе тужба против неа.

Мауро Рестрепо од Лос Анџелес тврди дека гатачката ветила дека повторно ќе биде среќен ако и плати 5.100 долари за да ја отстрани магијата. Меѓутоа, откако и дал голема сума, неговиот живот не мрднал од мртва точка. Тој сега одлучил да ја тужи и во таа прилика бара отштета од неа од 25.000 долари.

Рестрепо открил како ја ангажирал Софија Адамас, која се претставува како „психички експерт за љубов“, со цел да излезе од несреќниот период од неговиот живот.

„Според Адамс, таа лоша среќа му ја донесе гаташката што ја ангажираала неговата поранешна девојка“, се вели во тужбата поднесена во судот во Лос Анџелес, пренесува „Јутарњи лист“

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This