January 17, 2022, 2:02 am

Љуљзим, кој спаси неколкумна во автобусот на cмpтта се врати во Србија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Љуљзим Сулејмани, српскиот државјанин кој неодамна беше повреден во тешка сообраќајна несреќа во Бугарија, во која загинаа 46 лица, вчера пристигна во Србија во придружба на српскиот амбасадор во Бугарија Жељко Јовиќ.

Тој ќе го продолжи лекувањето во Врање во Здравствениот дом Врање, соопштија од оваа здравствена установа.

Директорот на Здравствениот дом Врање, д-р Саша Ѓорѓевиќ изјави дека пациентот е сместен на Одделот за хирургија во Новиот хируршки блок.

Љуљзим Сулејмани е сместен на хируршкото одделение во Новиот хируршки блок, тој е во добра општа состојба, под лекарски надзор. Се очекува тој да биде пуштен дома на понатамошни третмани и домашно лекување“, изјави директорот на Здравствениот дом Врање, д-р Саша Ѓорѓевиќ.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This