ДЕНЕСКА ВЕ ОЧЕКУВААТ ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Дневен хороскоп Сабота (28.07.2018)

Овен Обрнете внимание на различните информации кои укажуваат на некое практично и корисно решение. Важно е да се зачува довербата во одредени соработници. Нема потреба да ја ограничувате вашата имагинација. Изненадете ја саканата личност со необични идеи и активна улога. Вие...

Овие хороскопски знаци секогаш им даваат втора шанса на своите бивши

Можеби ги излажавте своите најдобри пријатели дека го избришавте бројот од својот бивши дечко или девојка, но тоа е далеку од вистината. Ако сте претставник на некој од овие хороскопски знаци, вие давате втора шанса (а понекогаш и трета)...

Два хороскопски знаци кои ќе се збогатат во ЈУЛИ

Овен Mесец јули ќе ви донесе многу изненадувања, но едno од нив ќе изгледа речиси неверојатно. Ги гледате оние игри каде што имате награди и никогаш не сте верувале дека ќе добиете нешто. Ќе поверувате, кога ќе ви се јават...

Дневен хороскоп

Овен Понеделник, како првиот ден од неделата, ќе ви донесе многу интересни моменти со пријателите и вашите блиски. Доколку можете, искористете го овој топол ден за прошетка низ парк или за пријатен семеен ручек. Бик Ќе ви се случи колапс доколку не...

МАГИЧНИТЕ БРОЕВИ НА НОСТРАДАМУС: Замисли прашање, одговорот ќе те одбере тебе!

Мишел де Нотр Дам, познат како Нострадамус, бил астролог, лекар и алхемичар, но станал познат во целиотсвет благодарение на неговото претскажување. Неговите предвидувања се оствариле, а се остваруваат и ден-денес, со неверојатна прецизност. Нострадамус ги пишувал претскажувањата во метафора, но...

ХОРОСКОП ЗА 5 ЈУНИ

Овен Не сте моментално во можност да избирате со кого можете да работите, колку што од вас се бара да бидете прилагодливи на ситуацијата во која моментално се наоѓате.Бидете трпеливи во настапот кој ќе го имате. Доколку сте слободни партнерот можете...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ( 05 – 11 МАРТ, 2018)

Овен На добар пат сте некои несогласувања да ги надминете. Бидете сигурни дека доколку има дојдено до некои компликации, не е сé онака како што ви изгледа. Се наоѓате под влијание кое носи пад на концентрацијата, па не реагирате секогаш...

РОЗОВА МЕСЕЧИНА: Пристигна розовата месечина – еве што значи

На крајот на овој месец (април) се очекува полна Месечина којa уште и ќе биде Розова Месечина.Таа се смета за најмагична полна Месечина во години, а оваа која ќе засјае на 29. април носи подароци и лекции за секој...

ШТО СТЕ ВО ИНДИЈАНСКИОТ ХОРОСКОП: Секој човек на раѓање добива едно животно како чувар и заштитник, кое е вашето?

Многу индијански култури (не индиски) веруваат дека во моментот кога еден човек е роден му се доделува едно животно кое е негов чувар и заштитник во текот на целиот живот. Проверете што за вас велат старите добри Индијанци! Видра (20...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img