Хари Мата Хари запеа заедно со Сергеј, Дарио, Ѓоко Танески и Димитар Андоновски: Емотивен концерт во Битола

Привилегија е да се слушаат Хари Мата Хари и Сергеј Ќетковиќ како ја пеат „Битола мој роден крај“ пред расположени битолчани, полно ракометно игралиште, придружувани од Битолскиот камерен оркестар. Уште поголем мерак е што со Хари и со Сергеј, безвременската...

Женските костими за kaпење со машки тop3а се дефинитивно најл удиот тренд ова лето

Летото не е резервирано само за излежување на плажа и пиење коктели, туку и за пливање, сурфање, нуркање и бројни други активности покрај морето. Затоа дамите внимателно ги следат модните трендови и долго размислуваат за каков костим за капење ќе...

Вистинска убавица: Министерот Османи ја има една од најубавите жени меѓу политичарите

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи поради својата функција е постојано во центарот на вниманието на јавноста, но ретко открива нешто за својот приватен живот. На 30 август 2020 година, Бујар Османи е избран за Министер за надворешни работи на...

Лила рекламира Hakит, но го покажа и дekoлтето

Македонската водителка Лила Филиповска е можеби единствената која исто така добро заработува и од социјалните мрежи, каде е една од најпопуларните во земјава. Лила што и да објави привлекува големо внимание кај публиката. Таа на Инстаграм сподели фотографии на кои во...

Велат дека е најубава жена на светот, СЕ PA3ГOЛИ, А МАЖИТЕ ПОЛУДEA

Мадалина Генеа (33), која сите ги засени на фестивалот во Венеција пред две години, денес многумина ја сметаат за најубава жена на светот. Таа деновиве беше „уловена“ како летува со својот нов партнер во Портофино. Мадалина во моментов живее во...

Не е точно дека Bakцината на „Фaj3ep“ ја зголемила cmpтноста во Изpaeл

Објава на социјалната мрежа „Фејсбук“ ја манипулира јавноста дека вакцината против ковид-19 во Израел ја зголемила стапката на смртност, односно дека смртноста од вакцината кај постарите луѓе е за 40 пати повисока од смртноста од корона-вирусот, а кај младите...

Која баба ви го обележала вашето детство, ако е бабата по мајка тогаш има и причина зад тоа

Освен љубовта и вниманието, постојат уште неколку посебни врски помеѓу внучето и бабата. Ако сте имале доволно среќа да пораснете со вашата баба, вашите спомени од детството веројатно се исполнети со прекрасни, емотивни асоцијации за безбедност и уживање. Со сета...

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img