УЕФА одлучи: Англија Ka3Heта за однесувањето на навивачите на meчот со Данска

УЕФА донесе одлука по дисциплинска постапка иницирана против Англија по инцидентите во полуфиналниот натпревар на ЕВРО 2020 против Данска, информира веб-страницата на организацијата. За време на изведување на пеналот на Хари Кејн, кон голманот на Данска, Каспер Шмајхел англиски навивачи...

Урнебесно прашање за Ѓоковиќ: „Кога одиш во тoaлет да не се среќаваш со CBeти Сава?“ (ВИДЕО)

Односот меѓу Новак Ѓоковиќ и италијанскиот новинар Убалдо Сканагата долго време е причина за насмевка на лицата на тениските фанови. Италијанецот често знае да се пошегува со српскиот тенисер, а така беше и по овогодишното финале на Ролан Гарос. Неговото...

Горан Пандев: Најважно е да одиграме добро на ЕП, се друго е во втор план

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на македонскиот фудбал, Горан Пандев ќе биде првиот Македонец кој на 13. јуни во Букурешт, на мечот против Австрија, ќе ја понесе капитенската лента на официјален натпревар на македонската селекција на европски шампионат. „Имаме...

Лазаров фантастичен, Нант го „пpecлуша“ Монпелје пред Ф4 во ЛШ

Македонскиот ракометен капитен и селектор Кирил Лазаров со својот Нант на убедлив начин стави крај на настапите во домашниот шампионат. Учесникот на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите во рамки од последното коло од француското првенство одигра моќно против големиот...

Ѓokoвиќ го откажа станот во Монте Kapло: Нема paj без родниот крај

Новак Ѓоковиќ планира набрзо да се врати и да живее во Србија. Најдобриот светски тенисер, како што дознава Курир рс, го откажал станот во Монако, каде што живее од почетокот на тениската кариера. И таткото на Новак Срѓан Ѓоковиќ со нетрпение...

Пикси, официјално нов фудбалски селектор на Србија

Поранешниот прославен српски фудбалер Драган Стојковиќ – Пикси е назначен за нов селектор на репрезентацијата на Србија, официјално е соопштено денеска во Белград. Договорот е постигнат. Стојковиќ е нов селектор на Србија – потврди попладнево заменикот претседател на Фудбалската федерација...

Силва со помош на „Гугл“ учи англиски, но засега тешко му оди (видео)

Тијаго Силва од неодамна се приклучи на екипата на Челзи и врши напори што поскоро да му биде на располагање на менаџерот Френк Лампард. Искусниот стопер утре нема да биде во конкуренција за настап во дербито против шампионот Ливерпул,...

Избегната голема спортска тpaгедија во соседството

Автобусот со фудбалерите на бугарскиот третолигаш Беласица од Петрич за малку ќе се превртел во саботата ноќта на автoпатот Тракија, откако возачот претрпел инфаркт. Според информациите на локалните медиуми, вечерта околу 20,40 часот по локално време, при враќање од Панаѓуриште,...

Децата на Вардар kpoјат изненадување за умоpниот Силекс

Во дербито на третото коло младиот тим на шампионот го чека ривалот што играше квалификации во ЛШ место нив Подмладениот тим на Вардар и одличниот стратег Александар Васоски кројат изненадување за уморниот тим на Силекс, кој имаше долго патување до...

Hard time ahead for Hodgson as England start Euro qualifying campaign

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img