January 17, 2022, 5:50 am

Kaменуван воз на Железничката станица „Скопје Север”

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 09.05.2021 во 17.00 часот било пријавено дека на Железничката станица „Скопје Север” неколку лица фрлале со камења кон патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје–Кичево, оштететувајќи прозорски стакла. Повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This