апсење

Приведен криминалец баран со потерница – ова се деталите

На 23.12.2021 на место викано „Ѓумушица“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп го привеле А.И.(33) од Прилеп. За него била распишана потерница од Основен суд Прилеп за издржување казна затвор од една година и шест месеци. Тој бил спроведен...

Приведено лице од Виница – со закана кон вработените украл пари од обложувалница

На 22.12.2021 во 20.40 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода Н.Ј.(36) од Виница. Тој се сомничи дека на 20.12.2021 со закана кон вработените одзел пари од обложувалница во Виница. Тој бил приведен во полициска...

Претрес во гевгелиско, приведено едно лице – еве што заплени полицијата во неговиот дом

Денеска (23.12.2021), полициски службеници од ОВР Гевгелија – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје го лишиле од слобода С.Г.(44) од с.Богородица, гевгелиско. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 228 семки од...

Приведен дилер во Гостивар – еве што пронајде полицијата кај него

На 22.12.2021 околу 11.20 часот на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 42-годишниот гостиварец М.Љ., затоа што кај него бил пронајден хероин. По целосно документирање на случајот ќе...

Приведени три лица од тетовско барани со потерници – ова се деталите

На 22.12.2021 во периодот од 13 до 16.50 часот, полициски службеници на СВР Тетово, со судски наредби за издржување на затворски казни, ги привеле З.Ј.(56) од Тетово, И.А.(24) од тетовско Долно Палчиште и Ф.Џ.(53) од тетовско Боговиње. Тројцата биле спроведени...

Приведен маж: Седум пати се вакцинирал во име на други лица

Во Словенија е приведен маж кој во последните два месеци седум пати бил вакциниран против Ковид-19, а кривично ќе одговараат уште четворица, на чие име бил вакциниран за да добијат сертификат за вакцинација. Тие се товарат за манипулација при вакцинација...

Гостиварец со туѓа лична карта подигнал кредит

Гостиварецот В.Ф.(27) со туѓа лична карта успеал да склучи договор за набавка на мобилен телефон и да подигне брз кредит од финансиско друштво, пред да биде уапсен од полицијата. Пред полицијата, уапсениот рекол дека личната карта ја пронашол случајно падната...

Двајца македонски државјани уапсени во Италија за шверц на дрога – еве што заплени полицијата

Италијанската полиција уапсила двајца македонски државјани, едниот од нив без дозвола за престој во оваа земја, за недозволена трговија со наркотични средства. Повикувајќи се на италијанската полиција, Топ чанел пренесува дека од запленетите 680 килограми хашиш и марихуана, дури 600...

Приведен 33. годишен прилепчанец – расчистени две кривични дела

На 21.12.2021 полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи – ОВР Прилеп, по преземени оперативни мерки и дејствија, го лишија од слобода К.Ѓ.(33) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за две кривични дела, и тоа „разбојништво“, сторено...

Приведен жител од Гостивар – кај него пронајдени пиротехнички средства

На 21.12.2021 околу 16.35 часот на ул.„Борче Јовановски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Госивар го лишиле од слобода Б.А.(49) од Гостивар. При преглед во неговата монтажна барака биле пронајдени околу 1600 разновидни петарди и други...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img